Úspěch žáků 9.třídy v projektu „PŘÍBĚHY NAŠICH SOUSEDŮ“

V pondělí 14. března 2022 se v bohumínském kině konala závěrečná slavností prezentace projektů „Příběhy našich sousedů“, které se zúčastnili žáci osmi škol z Bohumína, Karviné a Českého Těšína.

Pracovní tým složený z žáků naší deváté třídy – ALENA FONŠOVÁ, TOMÁŠ KUBEC, DOMINIK DANIŠ a TOMÁŠ ŠMÍD – se v silné konkurenci umístil na krásném třetím místě. A o co vlastně v celém projektu šlo? Žáci měli za úkol najít a vyzpovídat „pamětníka“, poté z tohoto rozhovoru udělat vlastní výstup, napsat jeho životopis a nakonec svou půlroční práci prezentovat na pondělním slavnostním vyhlašování výsledků.

Naši žáci si vybrali bývalou paní učitelku této školy, paní OLGU JAROŇOVOU, která jako malá prožila období druhé světové války se všemi jejími důsledky a poté její životní osud poznamenala sovětská okupace v roce 1968. S paní Jaroňovou jsme se setkali přímo v naší škole, kde nám vyprávěla o svém životě. V ostravském Rádiu Čas jsme z tohoto rozhovoru vytvořili rozhlasovou reportáž, sepsali její životopis a poté se již pilně připravovali na závěrečnou prezentaci naší práce. I přes pochopitelnou nervozitu zvládli naši žáci svou prezentaci výborně a vybojovali krásné třetí místo.

Blahopřejeme celému týmu za tento úspěch a vzornou reprezentaci školy. Fotografie k nahlédnutí ZDE.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...