Projekty Nebezpečí kyberprostoru

Projekt Nebezpečí kyberprostoru byl prioritně zaměřen na zvyšování odborných znalostí a kompetencí pedagogů v problematice prevence a řešení rizikových projevů chování.

Ve dnech 3. a 4. prosince 2012 proběhly ve školicím středisku SILMA v Rychvaldě tři přednáškové bloky odborníků na IT technologie a prevenci. V prvním dni proběhla přednáška Ing. Bc. Davida Nespěšného na téma Informační bezpečnost. Druhý den byl v režii Bc. Tomáše Veličky a jeho dopoledního bloku týkajícího se Kyberšikany obecně a odpoledne patřilo lektorům olomouckému projektu E – Bezpečí, kteří představili pojem kyberšikana v praxi, tedy účastníky seznámili s nejčastějšími a nejznámějšími případy.

Školení bylo realizováno pro dvě školy – ZŠ a MŠ Bohumín, tř. Dr. E. Beneše 456 a ZŠ a MŠ Skřečoň, 1. Máje 217, celkem se zúčastnilo 40 pedagogů. V závěru prvního dne zazněly prezentace obou škol zaměřené na prevenci, tedy stručné představení školního minimálního preventivního programu, cílů v oblasti prevence a akcí, kterým se školy věnují.

Absolvováním semináře by měly být pedagogické sbory schopny efektivně působit v oblasti prevence IT technologií, dokonaleji mapovat situaci na škole a popřípadě mnohem profesionálněji řešit konkrétní případy kyberšikany, která v dnešní době žáky ohrožuje.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...