Celodenní stávka 27.11.2023

Vážení zákonní zástupci, pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci naší školy se připojují k celodenní stávce vyhlášené ČMOS pracovníků školství. Škola včetně odloučených pracovišť (ZŠ, MŠ, ŠD) bude v tento den uzavřena.
Celodenní stávka 27.11.2023

Víme, že aktuální finanční situace je velmi složitá, ale jsme přesvědčeni o tom, že plánovaná úsporná opatření mohou velice negativně ovlivnit kvalitu i budoucnost českého školství.

Jedná se především o:

  • Dlouhodobou nejistotu a nekoncepčnost v oblasti školství. 
  • Nedostatečné zajištění finančních prostředků na nepedagogické pracovníky, bez nichž lze za současné situace jen velmi obtížně zajistit provoz školy.
  • Neřešení finanční situace neučitelských pedagogických profesí (asistentů pedagoga, speciálních pedagogů, školních psychologů a logopedů, atd.), bude chybět podpora pro děti znevýhodněné i nadané
  • Snižování maximálního počtu hodin, které může škola odučit (omezení možnosti školy dělit třídy na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější, zvyšování počtu žáků ve třídách)
  • Snížení prostředků (tzv. ONIV) na nákup pomůcek, učebnic nebo vzdělávání pedagogů.

Věříme, že nás ve snaze zabránit škrtům v rozpočtu kapitoly školství na rok 2024 a zajistit dětem co nejlepší podmínky pro vzdělávání podpoříte a omlouváme se za způsobené komplikace.

Příloha - Dopis ČMOS pracovníků školství, Informační leták

Mgr. Renata Wybraniecová - ředitelka školy

 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...