O nás, od nás, pro Vás

Den obličejů

21.03.2014 08:40
Dne 20.3.2014 proběhl na naší škole „Den obličejů“, kterého se zúčastnili žáci 1.-7.třídy. Nejvíce namalovaných obličejů bylo ve třídě 5., ve 3.B, ve 4.třídě a v 1.B.  Porota složená ze všech členů Žákovského parlamentu vyhodnotila tyto nejzajímavější obličeje: Na 1.místě s 11 hlasy...

Úspěch žákyně skřečoňské školy

19.03.2014 19:14
Dne 4.2. 2014 se několik žáků skřečoňské školy zúčastnilo 6.ročníku soutěže v anglickém jazyce „THE HARRY POTTER DAY“ . Soutěž pořádala AHOL – SOŠ v Ostravě – Vítkovicích. Ve škole vyzdobené jako bradavický hrad účastníci soutěžili v porozumění anglickému mluvenému i psanému textu, konverzovali s...

VE SKŘEČONI SE OBJEVILA BÍLÁ PANÍ, PRAČLOVĚK A MAGDALÉNA DOBROMILA RETTIGOVÁ

09.05.2013 14:32
Nejen tyto, ale mnohé další významné české i světové osobnosti zavítaly v pátek 26. 4. 2013 do tělocvičny skřečoňské základní školy. Žáci 6. – 9. třídy totiž během týdenního historického projektu nazvaného „Historické toulky naším krajem“ poznávali památky, významná místa a osobnosti z doby, o...

Poetický večer

07.04.2013 10:25
Poetický večer povídání nad verši a s verši a divadelní představení Zveme Vás na poetický večer v sobotu 13.4.2013 od 16 hod. do tělocvičny školy ZŠ Skřečoň. Program je součástí krajského kola celostátní postupové přehlídky sólových recitátorů a divadel poezie – Wolkrův Prostějov 2013. Pořádá:...

Pohádkový zápis do I.třídy

13.02.2013 10:42
Pohádkový zápis do I.třídy Ve středu 30.1.2013 se konal na naší škole zápis do 1. tříd pro šk. rok 2013/2014. Již od rána přicházeli budoucí prvňáčci v doprovodu svých rodičů do naší slavnostně vyzdobené školy. Vítala je pohádková říše, kde plnili spoustu zajímavých úkolů. Po celou dobu jim...

Soutěž ve sběru kaštanů, žaludů a bukvic

24.09.2012 08:30
Soutěž ve sběru kaštanů, žaludů  a bukvic                                                                 Skončilo zlaté léto a...

O nás, od nás, pro Vás

Tak nám to opět začalo…

Prázdniny neodvratně skončily a i chladnější počasí nám dokazuje, že doba koupání a příjemného lenošení je ta tam.

Tento týden naše škola po dvou měsících opět ožila. V pondělí 3. září jsme přivítali své žáky. Spolu se staršími dětmi se do školy těšilo i 36 prvňáčků. Všichni věříme, že se jim u nás nejen bude líbit, ale také dařit. Určitě si tady najdou mnoho nových kamarádů, kteří jim budou nejen vzorem, ale kdykoli jim budou ochotni s čímkoli pomoci. Přejeme si jen, aby se všechny děti do školy těšily nejen první den, ale aby byla naše škola pro ně místem, kam chodí rády a tam se i po letech vracejí.

 Proto si připomeňme i několik školních pravidel:

VSTOUPÍŠ – POZDRAV.
ODCHÁZÍŠ – ROZLUČ SE.
CHCEŠ – ŘEKNI PROSÍM.
DOSTANEŠ – ŘEKNI DĚKUJI.
POUŽÍVEJ I OSTANÍ KOUZELNÁ SLOVA, KTERÁ K SOBĚ LIDI PŘIBLIŽUJÍ.
NESKÁKEJ NIKOMU DO ŘEČI, KAŽDÝ MÁ PRÁVO VYJÁDŘIT SVŮJ NÁZOR.
NIKOMU NEUBLIŽUJ, JEN SLABOŠI SI MUSÍ DOKAZOVAT SVOJI SÍLU.
NENIČ – KAŽDÁ VĚC, KTERÁ TI POSLOUŽILA, POSLOUŽÍ I DRUHÝM.
NETRAP SE – VŠECHNY DVEŘE JSOU TI POOTEVŘENÉ, PŘIJĎ SE ROZDĚLIT O BOLEST I RADOST.
MLUV PRAVDU – LEŽ A POMLUVA MEZI SLUŠNÉ LIDI NEPRATŘÍ.
VAŽ SI SÁM SEBE I DRUHÝCH.
BRAŇ VŠECHNY HODNOTY, KTERÉ CHCEŠ. ABY JINÍ RESPEKTOVALI.
NEBOJ SE PŘEKONÁVAT PŘEKÁŽKY, NEBOJ SE NEÚSPĚCHU.

Mgr. Lenka Pazderová